ee | ru
perspi
Kättetoimetamine Eestis ainult 3 EUR. Tellimused telefonil +37065460406

Norskamine

Norskamine on sageli esinev füsioloogiline tervisehäire. Kuni 45% inimestest kas pidevalt või aeg-ajalt magades norskavad. Seega igaüks meist on kokku puutunud selle tervisehäirega,  kui meie ise ei norska, siis keegi meie kaaskondlastest kindlasti norskab. Kõige sagedamini norskavad mehed ja ülekaalulised isikud.

Norskamine ei ole eriti tõsine füsioloogiline tervisehäire. Kõige sagedamini see tervisehäire põhjustab ebamugavust rohkem kaaskondlastele kui norskajale endale. Kuid ka norskaja enda une kvaliteet kannatab norskamise tõttu. Pidevalt norskamise all kannatavad isikud vajavad meditsiinilist abi.

Mis põhjustab norskamist?

Norskamise põhjuseks on hingamise ajal läbi nina või suu suunduva õhu voolu füüsiline takistus, mille tagajärjel tekkiv vibratsioon tekitab ebameeldivaid helisid. On mitmeid asjaolusid, mis võivad põhjustada norskamist.

Nina hingamisteede hälbed.  Norskamist võivad põhjustada allergia ja külmetused. Õhu voolu võivad takistada samuti ka nina vaheseina deformatsioon ja polüübid.

Nõrk kõri- ja keelelihaste toonus.  Magamise ajal kõri- ja keelelihased võivad liigselt lõtvuda ja takistada õhu voolu hingamisteedes. Selline norskamise põhjus esineb sagedasti raskelt magavatel isikutel,  peale alkoholi või rahustavate arstirohtude tarvitamist. Vananedes pehmed neelu koed üha rohkem lõtvuvad, takistades õhu voolu, sel põhjusel vanemad inimesed norskavad sagedamini.   

Kõri kudede paksenemine. Liigset kehakaalu omavad isikud norskavad sagedamini,  sest nende neelukoed on paksenenud ja takistavad õhul vabalt voolata. Lastel on norskamise põhjuseks enamasti lümfikoe suurenemine - suurenenud adenoidid või mandlid.

Pikk pehme suulagi ja/või keel võivad takistada vaba hingamist, mille tagajärjel tekib neelukudede vibreerimine – norskamine.  

Norskamisega seotud tervisehäired

Pidevalt norskavad isikud riskivad kokku puutuda palju tõsisemate terviseprobleemidega kui seda on norskamine. Üks põhilistest haigustest on uneapnoe,  mis omakorda võib põhjustada muid tervisehädasid.

Pikema aja möödudes tekivad magamise ajal pikad hingamispausid (pikemad kui 10 sekundit) . See võib põhjustada kas osalist või täielikku hingamisteede sulgumist,  obstruktiivset uneapnoed.

Võite sageli ärgata magamise ajal. Halva une ja halva öise puhkuse tõttu väheneb tööjõudlus,  halveneb meeleolu, mis võib tugevasti mõjutada Teie elu kvaliteeti.

Pikaajalise uneapnoe tõttu suureneb vererõhk,  mis omakorda võib põhjustada südame laienemist, samuti kasvab infarkti ja insuldi tõenäosus. 

Kuidas norskamisest vabaneda?

Muutke magamisasendit.  Selili magades keel ja neelu pehmed koed sulguvad, mille tõttu õhu tsirkuleerimine on takistatud, see omakorda põhjustab pehmete kudede vibreerimist (norskamist). Norskamine võib kaduda, kui pöörate end kas külje või kõhu peale. Norskamist aitab vältida ka padja õige valik või tennisepall, mis tuleks õmmelda pidžaama krae külge, et selili magamine oleks võimalikult ebamugav.  Tennisepall sunnib Teil magada kas külili või kõhu peal.

Vabanege liigsest kehakaalust. Liigsest kehakaalust vabanemine võib aidata vältida norskamisest, kuid mitte alati. Kõhnad inimesed norskavad samuti. Kui panite tähele, et norskamine tekkis liigsete kilogrammide tõttu, siis kaalu vähendamine võib olla kasulik.

Vältige alkoholi.  Alkoholi tarbimine  on üks kõige sagedamini esinev norskamise põhjus. Alkohol lõdvestab neelukudesid, mis rõhuvad hingamisteid ja põhjustavad norskamist. Soovitatakse alkoholi mitte tarbida 4-5 tundi enne magamaheitmist.

Magage regulaarselt. Norskamist võib põhjustada  ebaregulaarne ja mitteküllaldane uni. Väsitava norskamise eest vabanemiseks soovitatakse regulaarselt magada ja une kestvus peaks olema mitte vähem kui 7-8 tundi.

Lõdvestage nina hingamisteid.  Kui norskamise põhjuseks on nina hingamisteede ahenemine, siis lõdvestage neid. Enne magamaheitmist võtke kuuma dušši või loputage ninasõõrmeid mereveega. Selleks võib kasutada ka spetsiaalset vahendit – ninasõõrmete pihustusvahendit Snoreeze.

Tuulutage voodiriideid ja patja. Teie magamistoas, padjal ja voodiriietes võib olla mitmeid allergeene või lesti, mis võivad põhjustada norskamist. Tuulutage magamistuba, kloppige patja. Ärge lubage oma hoolealustel loomadel magada koos Teiega ühes voodis.

Meie soovitame Teile järgmisi norskamisvastaseid vahendeid:

Snoreeze liini tooted – eriti kõrgekvaliteetsed ja naturaalsed preparaadid vabastavad Teid norskamisest. Selle liini kõik tooted on valmistatud Ühinenud Kuningriikides. 

Suupihustusvahend Snoreeze vabastab Teid norskamisest 8 tunni jooksul peale selle preparaadi ühekordset kasutamist. Tuginedes teaduslikkudele uuringutele, naturaalsetest ainetest koostati unikaalne produkt, mis kaotab norskamise, magades ükskõik millises asendis. 

Rohkem infot leiad siit.

Ninapihustusvahend Snoreeze sobib isikutele, kelledel norskamist põhjustab nina kinnisus (külmetus, allergia, heinapalavik) või ninasõõrmete vaheseina moonutused. Pihustusvahend katab nina sisemuse ja vabastab hingamisteed. 

Rohkem infot leiad siit.

Suulakke kinnitatavad ribad Snoreeze sobivad neile, kes sageli reisivad ja/või ei ööbi kodus. Need meeldiva piparmündi maitsega  kergesti sulavad suulakke kinnitatavad ribad on eriti õhukesed, nad mahuvad hõlpsasti rahakotti, samal ajal oma efektiivsuselt on nad võrdsed suupihustusvahendiga Snoreeze.

Rohkem infot leiad siit.

TÄHELEPANU! Snoreeze tooted ei ole ravivahendid, seega norskamise vältimiseks peate neid kasutama igal õhtul või kui märkate, et norskate. Norskamine võib olla tingitud sügavamatest  tervisehäiretest, seega peaksite konsulteerima oma perearstiga. 

Kui tekib küsimusi?

Kui Teil tekib küsimusi, siis palume pöörduda e-kaupluse www.medikos.ee  personali poole telefoni teel tööpäevadel kella 09:00 – 17:00 või e-postiga ükskõik millisel kellaajal. Meie püüame Teile võimalikult kiiresti vastata.

Skype: medikosbaltic
E-post: info@medikos.ee
Telefon: +370 654 60406
Facebook: MedikosBaltic

OSTUKORV
Meie soovitame

 Norskamise vastu  

Meie usaldus