ee | ru
perspi
Kättetoimetamine Eestis ainult 3 EUR. Tellimused telefonil +37065460406

Juuste väljalangemine

Täiskasvanud inimesel on keskmiselt 100-150 tuhat juuksekarva, iga päev kaob umbes 100 juuksekarva. Nii et kammides või riietel leitavad mõned juustekarvad ei tohiks Teid hirmutada.

Juuksed koosnevad proteiinist (nn keratiinist), mida toodavat juuste folliikulid. Folliikulid, tootes uusi rakke, tõukavad vanad rakud naha pinnale, umbes 15 cm võrra aastas. Nähtavad juuksed on tegelikult juba surnud keratiini rakkude niidid.

Umbes 90% peas olevatest juustest on aktiivsed ja kasvavad pidevalt. Iga juuksekarva folliikulil on oma elutsükkel, mida mõjutab inimese vanus, haigused ja suur hulk muid tegureid.  

Mis põhjustab juuste väljalangemist?

Juuste väljalangemist (kiilaspäisust) ja nõrgenemist (peeneks muutumist) võivad põhjustada suur hulk erinevaid tegureid.  Vaatamata sellele, suurem osa teadlasi seostavad juuste väljalangemist geneetikaga. Kuid mis siiski on juuste väljalangemise põhjuseks?

Androgeenne kiilaspäisus – kõige sagedamini esinev kiilaspäisuse vorm, mis puudutab umbes 70% mehi ja 40%  naisi. Meestel võib seda esineda juba varajases nooruses, naistel alates 40 aastast ja hiljem. Meestel seda kiilaspäisuse vormi iseloomustab kukla ja pealae  eesosas olevate juuste väljalangemine (hõrenemine). Naistele on iseloomulik kõikide juuste nõrgenemine.

Koldeline kiilaspäisus (alopecia areata) – äkiline juuste väljalangemine mõningates pealae piirkondades.  Kiilastunud kohad on tavaliselt ümmargused, metallraha suurused, mõnikord veelgi suuremad. Suuremal osal inimestest (ca 90%) juuksed kasvavad uuesti mõne aasta jooksul. Selline juuste väljalangemine kõige sagedamini esineb lastel ja noorsool. Väga harvadel juhtumitel selline juuste väljalangemine võib tekitada täielikku kiilaspäisust. Selle nähtuse põhjused ei ole veel teada, kuid inimesed, kelledel see esines, on kõik hea tervisega. Sellist juuste väljalangemist saab efektiivselt ravida valgusteraapiaga või kasutades juusteseerumit.

Sünnitusjärgne juuste väljalangemine. Raseduse ajal juuste kasv aktiviseerub, kuid peale sünnitamist suurem osa juuste folliikulitest läheb puhkefaasi. 2-3 kuu möödumisel peale sünnitamist võib tekkida juuste tugev väljalangemine, mis võib kesta kuni 6 kuud. Hiljem juuste kasv normaliseerub. Sünnitusjärgset juuste väljalangemist saab peatada kasutades  spetsiaalseid seerumeid, mis toidavad juuste folliikuleid ja ergutavad nende regenereerimist.

Haigused võivad olla juuste suurenenud väljalangemise põhjuseks. Palaviku, grippi haigestumise või seeneliste infektsioonide korral  juuste folliikul läheb puhkefaasi, mis avaldub juuste väljalangemisena. Tavaliselt selline juuste väljalangemine möödub paari kuu jooksul. Regenereerimisprotsessi kiirendamiseks võib kasutada spetsiaalseid juuste kasvu ergutavaid šampoone ja konditsioneere. 

Stress – väga sagedane juuste väljalangemise põhjus. Selline juuste väljalangemine hiljem või varem kaob iseenesest. Juuste väljalangemise peatamiseks tuleks vältida stresse, ärritusi ja kasutada spetsiaalseid stressivastaseid folliikuleid tugevdavaid seerumeid. 

Ravimid – podagra, artriitide, depressioonivastased, südameprobleemide, kõrge vererõhu, verd vedeldavad preparaadid, keemiateraapia (ravides vähihaigusi), retseptorite beeta-blokaatorid (vererõhu kontrollimiseks), kontraseptilised preparaadid, liiga suured A vitamiini annused võivad esile kutsuda ajutist suurenenud juuste väljalangemist või kiilaspäisust. Kilpnäärme talituse häired võivad samuti olla üheks põhjuseks, mille tagajärjel tekib rohke juuste väljalangemine. Sellist juuste väljalangemist saab peatada, tarvitades spetsiaalseid arsti poolt välja kirjutatuid ravimeid.

Ebaõige dieet. Inimestel, kes peavad karmi ebaõiget dieeti, võib tekkida juuste väljalangemine. Seda põhjustab proteiinide puudus. Organism talletab proteiine, juuste folliikulid lähevad puhkefaasi. Suurenenud juuste väljalangemine võib tekkida peale 2-3 kuud,  arvestades dieedi algusest. Juuste väljalangemise peatamiseks tuleb täiendavalt tarvitada  proteiine ja reguleerida oma toitumist.

Raua puudulikkus. Raua puudulikkus organismis võib põhjustada suurenenud juuste väljalangemist. See võib olla tingitud ebaõigest dieedist või organismi halvast raua omastamisest. Naistel, kelledel esineb tugev kuupuhastus, võib tekkida rauapuudus. Raua puudust  saab kindlaks teha meditsiiniliste analüüsidega. Raua koguse taastamiseks kasutatakse rauda sisaldavaid toidulisandeid.

Kosmeetilised protseduurid: liiga sagedane juuste pesemine ebakvaliteetse šampooniga, juuste lokkimine (sirgestamine) kuumade tangidega,  juuste värvimine võivad põhjustada juuste nõrgenemist, peeneks muutumist ja väljalangemist, kuid nad ei põhjusta kiilaspäisust. Selliste protseduuride katkestamisel taastub juuste seisukord mõne kuu jooksul.

Kuidas vältida juuste väljalangemist?

Olgugi et geneetilist juuste väljalangemist on võimatu vältida, kuid on olemas võimalus aeglustada juuste väljalangemist ja  stimuleerida nende kasvu.

Enneaegse juuste väljalangemise pidurdamiseks SOOVITAME:

  • Hoidke juuksed naturaalsetena. Ärge värvige juukseid. Kui juukseid soovite tingimata värvida, siis kasutage selleks naturaalseid või eriti õrnu keemilisi vahendeid, värvige juukseid pikkade vaheaegadega.
  • Valige hoolikalt oma juuste hooldusvahendeid.  Kasutage ainult Teie juuste tüübile vastavaid šampoone. Harjake juukseid naturaalse, pehme harjaga. Juuste lokkimiseks kasutage poroloonist lokirulle.
  • Kammige õigesti.  Kammige nii, et kammi tõmmates  naturaalsed juuste rasvad jaotuksid ühtlaselt üle kogu peanaha. Juukseid kammige õrnalt, vältige niiskete ja märgade juuste kammimist –  nad on väga haprad.

Kuidas võidelda juuste väljalangemise vastu?

Müügil on suurel hulgal tooteid, milledega lubatakse peatada juuste väljalangemist, kuid ainult mõningad neist väärivad tähelepanu. Allpool pakume vahendeid ja protseduure, mis võivad peatada juuste väljalangemist ja kasvatada uusi juukseid.

  • Vahendid mis sisaldavad  minoksidiili (nanoksidiili).  Ravivahend minoksidiil  mõjutab juuste folliikuli,  peatab nende hävimise ja stimuleerib keratiini eraldamist. Minoksiilpreparaadid on väga tõhusad, juhul kui juuste väljalangemine tekkis hiljuti ja väljalangemiskolded ei ole veel suured. Uuringutega on tõestatud, et rohkem kui 50% selle preparaadi kasutajatel lõppes juuste väljalangemine ja uued juuksed hakkasid kasvama, kuid kui selle vahendi kasutamine lõpetati, siis taastus juuste väljalangemine. Neid preparaate tuleb kasutada kaks korda päevas piiramata aja jooksul. Preparaate, mis sisaldavad minoksidiili, ei soovitata kasutada kõrge vererõhuga isikutel.
  • Ravipreparaat finasteriid.  Retseptiline arstirohi tablettide kujul, mis blokeerib meeshormoone, mis põhjustavad juuste väljalangemist. Seda ravimit kasutatakse juba ammu eesnäärme ravimiseks, viimasel ajal on teda hakatud kasutama juuste kasvamise ergutamiseks. Nii nagu suurem osa retseptilisi ravimeid,  finasteriidi  kasutamisel võivad tekkida kõrvaltoimed, sellepärast enne tema tarvitamist tuleb konsulteerida perearstiga. Seda preparaati ei soovitata kasutada naistel, kes kavatsevad rasestuda, et vältida võimalikke komplikatsioone. See preparaat on harva tõhus vanemaealistele naistele.
  • Juuste ümberistutamine. See on aktiivsete folliikulitega nahatükikeste ümberistutamine juustega kaetud kohtadest kiilastesse kohtadesse. Ümberistutamiseks kulub 10 kuni 60 protseduuri. Ümber istutatud juuksed võivad küll välja langeda, kuid tavaliselt väljalangenud kohtades juuste kasv mõne kuu möödudes taastub. Kaasaegne tehnoloogia lubab juuste folliikuleid ümber istutada väga tihedasti üksteise kõrvale, selle tehnoloogiaga ümberistutatud juuksed näevad välja palju naturaalsemad kui varasemate tehnoloogiatega ümber istutatud juuksed.
  • Naha pingutamine. See on kosmeetiline –kirurgiline operatsioon,   mille ajal tervete juustega peanahk venitatakse kiilaks muutunud kohtadesse. Tänapäeval  sellist operatsiooni kasutatakse väga harva.

Meie soovitame alljärgnevaid tooteid juuste väljalangemise vastu:

Seerum juuste kasvu ergutamiseks Spectral DNC-N (universaalne). Eriti efektiivne vahend, mis kaitseb juuste väljalangemise ja hõrenemise eest. Tulemused ilmnevad juba enne kuuajalist kasutamist – juuste maht on silmnähtavalt suurenenud. Spectral DNC-N on õrn ja ohutu vahend, mis sobib nii meestele kui ka naistele.

Rohkem informatsiooni selle toote kohta leiate  siit.

 

Seerum juuste kasvu ergutamiseks Spectral DNC-L (ainult meestele). Spetsiaalselt meestele, väga efektiivne vahend juuste väljalangemise ja hõrenemise vastu. Spectral DNC-L taastab juuste kasvu isegi tugevasti kiilastunud pea kohtades. Tulemused ilmnevad juba enne kuuajalist kasutamist.

Rohkem informatsiooni selle toote kohta leiate  siit.

 

Seerum juuste kasvu ergutamiseks Spectral RS (rasedatele ja rinnaga toitvatele naistele). Efektiivne ja õrn vahend, mis kaitseb juuste väljalangemise eest. Spectral RS on spetsiaalne vahend rasedatele ja rinnaga toitvatele naistele. Preparaat ei sisalda minoksidiili, selle tõttu ta on väga õrn ja ohutu. 

Rohkem informatsiooni selle toote kohta leiate  siit.

Šampoon juuste kasvuks Revita. Juuste kasvu stimuleeriv šampoon igapäevaseks juuste hooldamiseks. Šampooni toime ilmneb juba esimestel päevadel: pea nahk muutub tervemaks, väheneb juuste väljalangemine ning hakkavad kasvama uued, tervemad ning tugevamad juuksed.

Rohkem informatsiooni selle toote kohta leiate  siit.

 

Konditsioneer juuste kasvuks Revita COR. Juuste kasvu ergutav konditsioneerigapäevaseks juuste hooldamiseks. Konditsioneer mitte ainult ei stimuleeri juuste kasvu, vaid kaitseb neid keskkonna kahjuliku toime eest kuni 12 tundi.

Rohkem informatsiooni selle toote kohta leiate  siit.

 

Seerum ripsmete kasvu ergutamiseks Revita EPSEriti toimiv vahend ripsmete ja kulmude kasvu stimuleerimiseks. Kliinilised uuringud tõestavad, et kasutades preparaati Revita EPS vaevalt 4 nädalat, ripsmed kasvavad paksemateks ja pikenevad  kuni 25 %.

Rohkem informatsiooni selle toote kohta leiate  siit.

 

Kui tekib küsimusi?

Kui Teil tekib küsimusi, siis palume pöörduda e-kaupluse www.medikos.ee  personali poole telefoni teel tööpäevadel kella 09:00 – 17:00 või e-postiga ükskõik millisel kellaajal. Meie püüame Teile võimalikult kiiresti vastata.

Skype: medikosbaltic
E-post: info@medikos.ee
Telefon: +370 654 60406
Facebook: MedikosBaltic

OSTUKORV
Meie soovitame

 Norskamise vastu  

Meie usaldus