ee | ru
perspi
Kättetoimetamine Eestis ainult 3 EUR. Tellimused telefonil +37065460406

Tsellulit

Tselluliit – inimese naha muudatused, mis väljenduvad rasvade talletamisena naha alla. Nahk muutub ebatasaseks, apelsinikoore sarnaseks. Tselluliiti esineb kõige sagedamini kõhu alumisel osal, reitel ja tuharatel.  

Tselluliidil ei ole mitte mingisugust mõju inimese tervisele, kuid inimesed soovivad temast vabaneda esteetilistel kaalutlustel. Tselluliit esineb kõige sagedamini naistel, meestel võib teda kohata väga harva.

Mis põhjusel tekib tselluliit?

Tselluliidi tekkimise põhjused pole veel lõpuni välja selgitatud. Teadlased eristavad mitmeid asjaolusid, mille tagajärjel võib tekkida tselluliit.

PÄRINEVUS. Tselluliidi tekkepõhjusteks on sageli geneetika. Kui teie perekonnas kellelgi oli tselluliidi koldeid, siis on väga usutav, et tselluliit võib ka Teil tekkida, mille tõttu soovitame juba varakult võtta tarvitusele tselluliidivastased meetmed, enne tema esmaste sümptomite tekkimist.

LIIGNE KEHAKAAL. See, et Teil tekkisid tselluliidikolded, ei tähenda veel seda, et olete ülekaaluline. Isegi kõhnadel inimestel võivad tekkida tselluliidikolded. Vaatamata sellele, kehakaalu vähendamine võib soodustada tselluliidist lahtisaamist või tema vähenemist.

EBATERVISLIKUD ELUVIISID. Tselluliit võib tekkida vähese füüsilise aktiivsuse, kahjulikkude harjumuste (suitsetamine, alkoholi tarbimine), vale toitumise ja isegi ebasobivate riiete tõttu – liiga tugevalt liibuv aluspesu võib takistada vere tsirkuleerimist tuharate piirkonnas.

FÜSIOLOOGILISED PÕHJUSED. Tselluliidi põhjusteks võivad olla vereringe puudulikkus, aeglustunud ainevahetus, krooniline metabolism, dehüdratsioon ja hormoonilised muutused.

Kuidas tselluliiti vältida?

Tselluliidi vältimiseks tuleb toituda tervislikult (süüa rohkesti puu- ja juurvilju), juua rohkesti vett (organism ei kaota vett), olla füüsiliselt aktiivne, tegeleda spordiga ja kanda mitte liibuvaid riideid (eriti aluspesu, naistele soovitame kanda “stringe”). 

Kuidas võidelda tselluliidiga?

Tselluliidi ilmnemisel tekib soov temast lahti saada.  Praegu on saadaval lõpmatu suures valikus tselluliidivastaseid vahendeid. Millised on need vahendid, kas nad on tõhusad, millist valida?

Tselluliidivastased kreemid. Et kreem oleks tõhus, siis peaks ta tungima sügavale nahka, et jõuda tselluliidi kolleteni, et rasvu lahustada. Sageli kasutatakse selleks kosmeetilisi mähiseid, massaaži või NANO osakesi sisaldavaid kreeme.  NANO osakestel on võime imbuda naha alla.

Paljude tselluliidivastaste kreemide põhiline toimeaine on aminofiliin. Uuringutega on kindlaks tehtud, et kõige efektiivsemate tselluliidivastaste kreemide koostisosadeks on  kofeiin ja merevetikate ekstrakt.  

Tselluliidivastased mähised. Paljud kosmeetikakabinetid   nii Leedus kui ka kogu maailmas pakuvad keha mähiseid kui tselluliidivastast protseduuri. Käesoleval ajal puuduvad kinnitatud andmed selle kohta, kas need protseduurid mõjuvad efektiivselt. Mähised võivad parandada vedelikkude ringlust ja üldist naha jumet, kuid nende toime on sageli lühiajaline. 

Endermoloogia. Prantsusmaa leiutis, mida kasutatakse tselluliidi raviks juba 20-30 aastat. Selle protseduuri ajal nahka venitatakse ja surutakse kokku nendes kohtades, kus on tselluliidi kolded. Sel põhjusel naha alla ladestunud rasvad  jaotuvad naha all ühtlaselt ja tselluliit kaob. Endermoloogia on kinnitatud USA tervishoiu ja meditsiini instituudi poolt kui efektiivne ja tõhus tselluliidi ravivahend. See meetod on kallis, teda tehakse spetsialiseeritud ravikeskustes. Ravikuur koosneb 10–12 protseduurist (iga protseduuri kestab 30-45 minutit). Peale ühte ravikuuri on juba märgata tagajärgi, kuid mõninga aja möödumisel tuleb neid protseduure korrata.

Laser ja valgusteraapia  võivad olla küllaltki efektiivsed tselluliidi ravimise viisid. Uuringud näitavad, et mõningad laserid ja valgusaparaadid on võivad tselluliiti vähendada või isegi täielikult kaotada. Nagu juba ülalpool mainitud endermoloogia, laser- ja valgusteraapia nõuavad paljusi raviprotseduure ja ning need protseduurid on veelgi kallimad.

Liposuktsioon – nahaaluse rasva imemine. See on kallis ja mitte alati efektiivne protseduur. Leedus see protseduur maksab üle 6 800 liti ja teda tehakse spetsialiseeritud kliinikutes.

Seda protseduuri ei soovitata, kuna mõningatel juhtudel peale nahaaluse rasvakihi eemaldamist võib halveneda naha seisukord, võivad tekkida veelgi märgatavamad naha ebatasasused. 

Mesoteraapia on vastuoluliselt hinnatud tselluliidi ravimeetod, tema  otseselt tselluliidi kolletesse süstitavate ravimite ja muude preparaatide tõttu. Süstimiseks kasutatakse vitamiine ja ravimtaimede ekstrakte. Selline ravikuur kestab tavaliselt  10 külastusest. 

Toidulisandid. Mõningaid toidulisandeid reklaamitakse kui tselluliidivastaseid vahendeid. Nende koostises on sageli valge mesikas, viinamarjaseemnete ekstrakt, hariliku põisadru ekstrakt, kuningakepi seemnete õli ja kalarasv. Nende toidulisandite tootjad kinnitavad, et seda preparaati tarvitades paraneb ainevahetus, naharakkude kaitse, kiireneb rasvade lagunemine. Sellist kinnitust on raske hinnata, nii nagu ka teisi alternatiivseid tselluliidi ravimise viise. Kuna nad on toidulisandid, mitte ravimid, siis neid ei uurita ja neid ei reguleeri ravimikomisjonid, nendele kohta ei kehti rangeid nõuded. Käesoleval ajal ei ole tehtud põhjalikke uuringuid, mis tõestaksid dieetiliste toidulisandite efektiivsust võitluses tselluliidiga. 

Massaaž  on hea abinõu tselluliidi preventsiooniks, kuid harva sobib ta ravimiseks. Leedus tehakse akupressuuri, sügav-, lainelist-, vaakum- ja elektrilist massaaži merevetikate jms preparaatidega. Preventsiooniline tselluliidivastane massaaži ravikuur koosneb tavaliselt 10 – 30 protseduurist. Sellise massaaži üks protseduur maksab umbes 50 kuni 200 litti, kui protseduuride ajal kasutatakse spetsiaalseid kreeme. Protseduure tehakse ilu- ja ravikliinikutes, massaažisalongides,  rehabilitatsioonikeskustes, haiglates.

Meie soovitame Teile alljärgnevaid tselluliidi vastaseid tooteid:

Antitselluliidigeel  Oligo DX.  See on üks kõige efektiivsematest ja kaasaegsamatest vahenditest võituses tselluliidiga.  See geel on kogu maailmas kõige rohkem hinnatud vahend tselluliidi ja rasvade ladustamise kaotamiseks.  Juba peale ühenädalast antitselluliidigeeli Oligo DX kasutamist nahk muutub märkimisväärselt õrnemaks ja siledamaks. 

Rohkem infot leiad siit.

TÄHELEPANU!  Kuna praegu ei ole veel sellist vahendit, mis kaotaks  tselluliidi täielikult, siis peate seda geeli kasutama pidevalt, kui soovite tunda rõõmu oma siledast ja ilusast nahast. 

Kui tekib küsimusi?

Kui Teil tekib küsimusi, siis palume pöörduda e-kaupluse www.medikos.ee  personali poole telefoni teel tööpäevadel kella 09:00 – 17:00 või e-postiga ükskõik millisel kellaajal. Meie püüame Teile võimalikult kiiresti vastata.

Skype: medikosbaltic
E-post: info@medikos.ee
Telefon: +370 654 60406
Facebook: MedikosBaltic

OSTUKORV
Meie soovitame

 Norskamise vastu  

Meie usaldus