ee | ru
perspi
Kättetoimetamine Eestis ainult 3 EUR. Tellimused telefonil +37065460406

Higistamine

Antiperspirant Perspi-Guard.  See antiperspirant kaitseb higistamise eest isegi  5 päeva juba peale tema ühekordset kasutamist.  Ta kaotab eriti tugeva kaenlaaluste (peopesade, jalgade, keha, rindade) higistamise. 

Iga inimese nahal on umbes 3-4 miljonit higinääret. Uskumatu, kuid nad võivad eritada ööpäevas kuni 11 liitrit higi.

Meie keha eritab kahte  liiki higi: ekriini (eccrine) – värvitut ja lõhnatut vedelikku, mis eritub kogu kehal ja reguleerib keha temperatuuri ning apokriini (apocrine), mida eritavad näärmed, mis on kaenla all või muudes sarnastes kinnistes piirkondades. Apokriin on samuti lõhnatu vedelik, kuni ta ei ole kokku puutunud naha pinnal olevate bakteritega. Kui see vedelik puutub kokku bakteritega, hakkab levima ebameeldiv higi lõhn.

Umbes 40 protsenti kõikidest inimestest oma erinevatel eluperioodidel on kokku puutunud suurenenud higistamise ja tugeva higilõhna probleemidega. Suurenenud higistamise probleemid võivad tekkida erinevatel kehaosadel väga erinevatel põhjustel: aktiivne elurütm, suurenenud stress; toitumise, vanaduse, arstirohtude tarvitamistega jms asjaoludega seotud põhjused.   

Mis asi on Hüperhüdroos?

Meie kõik higistame, kuid umbes 3-4 protsendil kõikidest elanikkudest on tõsiseid probleeme eriti rohke higistamise pärast (meditsiiniline termin – hüperhüdroos). Hüperhüdroos võib tekkkida igaühel ükskõik millisel eluperioodil. Suurenenud higistamine võib tekkida erinevates keha piirkondades, kuid kõige sagedamini higistavad kaenlaalused, jalatallad, kukal, kael ja otsaesine.

Eraldatakse kahte liiki hüperhüdroosi: primaarne ja sekundaarne. Primaarse hüperhüdroosi põhjus –sümpaatilise närvisüsteemi hüperaktiivsus. Torakaalsete sümpaatiliste närvisõlmede häirete korral suureneb higi eristamine.  Sekundaarse hüperhüdroosi tekke põhjusteks võivad olla dieet, menopaus, stress, arstirohtude tarvitamine jms asjaolud. 

Kuidas higistamist kontrollida?

Higistamine eriti suureneb soojadel aastaaegadel, mis paljudele on suureks katsumuseks. Vaatamata sellele, et higistamine on organismi normaalne reaktsioon kuumusele või külmale, saab teda vältida või vähemalt vähendada õige riietumisega, elementaarsetest hügieenireeglitest kinnipidamisega ja spetsiaalsete antiperspirantide kasutamisega.

Sobivate riiete valik. Tugeva higistamise ärahoidmiseks peaksime vältima sünteetiliste riietusesemete kandmist. Sünteetilised riided ei lase õhku läbi, sel põhjusel tekib kasvumaja efekt ja suureneb higistamine. Mõnikord ebasobiv riietusese võib tekitada allergilise reaktsiooni.

Igapäevane hügieenireeglitest kinnipidamine. Soovitame täita igapäevaseid hügieenireegleid: pesta, kasutades seepi või muid antibakteriaalseid pesemisvahendeid.

Desodorant.  See ei ole higistamisvastane vahend. Desodorandid hävitavad ebasoovitava lõhna, sellepärast soovitame neid kasutada koos usaldusväärse antiperspirandiga. Tahame pöörata tähelepanu sellele, et desodorandi ja antiperspirandi kasutamine pesemata nahal ummistab higinäärmete kanalid. See võib põhjustada mädanevat nahapõletikku.

Antiperspirandid.  Antiperspirandid, millede koostises on suur kogus alumiiniumkloriidi või kloorhüdraati (need on põhilised antiperspirantide koostisosad), on ühed kõige mõjuvamad higistamisvastased, ebameeldiva lõhna vähendamise või kaotamise vahendid. Antiperspirandi toime on eriti efektiivne, kui teda kasutada õhtuti puhtal nahal. Suure alumiiniumkloriidi või kloorhüdraadi kontsentratsiooni tõttu suuremal osal  tugevatoimelistest antiperspirantidest on terav lõhn ja nad ärritavad nahka, peale nende kasutamist võib tekkida naha punetus, lööve või haavandid.

Meie poolt soovitatav antiperspirant Perspi-Guard on väga õrna toimega, ta ei ärrita nahka, ülalpool nimetatud sümptomid tekivad väga harva ning ainult ebaõigel kasutamisel. Vaatamata sellele, et see antiperspirant on väga õrn, ta kaitseb higistamise vastu kuni 5 päeva.

Botuliini süstid. Need on kõige radikaalsemad vahendid võitluses liighigistamisega. Botuliini süste kasutatakse juba palju aastaid liighigistamise vastu. Botuliini toksiinide süstid ärritavad närvilõpmeid ja blokeerivad higi eristumise. Botuliini süstide toime säilib kuni 7 kuud. Nende maksumus on 100 kuni 200 litti, sõltuvalt süsti teinud asutuse usaldusväärtusest. Või arvata, et ainult mõnele üksikule meie seast meeldivad nõelatorked, eriti sellisesse tundlikkusse kohta nagu kaenlaalused. 

Meie soovitame järgmisi higistamisvastaseid tooteid:

Antiperspirant Perspi-Guard. See antiperspirant kaitseb higistamise eest isegi  5 päeva juba peale tema ühekordset kasutamist.  Ta kaotab eriti tugeva kaenlaaluste (peopesade, jalgade, keha, rindade) higistamise. 

Rohkem infot leiad siit.

Antibakteriaalne keha pesemisvahend Perspi-Body Wash. See ei ole standardne keha pesemisvahend, ta on ennetav vahend higilõhna kaotamiseks.  Soovitatakse kasutada koos antiperspirandiga Perspi-Guard.

Rohkem infot leiad siit.

Desodorant Perspi-Rock.  See on naturaalne toode Aasia soolakaevandustest,  mis kaitseb ebameeldiva higilõhna eest rohkem kui  24 tundi.  Selle desodorandi tootmiseks ei kasutata mitte mingisuguseid keemilisi aineid. 

Rohkem infot leiad siit.

 

Kaenlaaluste padjakesed Perspi-Shield Ultra.  Ühekordse  kasutusega kaenlaaluste padjakesed kaitsevad ebameeldiva higilõhna eest ja väldivad  riietusesemetel higiplekkide tekkimist.

Rohkem infot leiad siit.

 

Hüdrogeeniline antiperspirant  Perspi-Sensitive.  Unikaalne antiperspirant, mis ei sisalda alumiiniumi, alkoholi ega parabeene.  See antiperspirant on valmistatud spetsiaalselt tundliku nahaga inimestele, samuti võib teda julgesti kasutada ka tundlikkudel kehaosadel: näol, kaelal, intiimsetel kohtadel. 

Rohkem infot leiad siit.

TÄHELEPANU!  Juhul kui kannatate tugeva higistamise pärast ja mitte ükski vahend ei aita seda vähendada, siis peaksite konsulteerima oma perearstiga.  Mõningatel  juhtumitel on vajalikud põhjalikud uuringud, et välja selgitada higinäärmete eriti aktiivse  tegevuse põhjused. 

Kui tekib küsimusi?

Kui Teil tekib küsimusi, siis palume pöörduda e-kaupluse www.medikos.ee  personali poole telefoni teel tööpäevadel kella 09:00 – 17:00 või e-postiga ükskõik millisel kellaajal. Meie püüame Teile võimalikult kiiresti vastata.

Skype: medikosbaltic
E-post: info@medikos.ee
Telefon: +370 654 60406
Facebook: MedikosBaltic

Kirjuta kommentaar

Kommentaarides esitatakse subjektiivne arvamus. Vahendi toime võib erineda Teie unikaalsete füsioloogiliste omaduste tõttu.

Palume täita kõik tärniga tähistatud lahtrid !!!
! Nepareizi ievadījis !
E-posti aadressi ei avaldata
OSTUKORV
Meie soovitame

 Norskamise vastu  

Meie usaldus